Přírodní mýdla od MýdLenky

Přírodní mýdla MýdLenka

 

  • jsou skvělá pro vaši pokožku, protože ji nevysušují!
  • jsou skvělým dárkem pro vaše blízké, protože jim určitě udělají radost!
  • jsou skvělou volbou pro naši planetu, protože nezatěžují vodu zbytečnou chemií, jsou 100% odbouratelná a ještě jsou zero waste. Takže po nich nezbyde hora plastových obalů!
  • pomáhají s akné, s lupénkou, MimiLenka dětské mýdlo je certifikované i pro miminka!
  • vyrábím je s láskou z těch nejlepších surovin a věřte, je to na nich znát!

 

 

Jaké druhy přírodních mýdel najdete u MýdLenky?

 

* Vyrábím přírodní bylinková mýdla s měsíčkem, třezalkou, mátou, levandulí a meduňkou. Ty obsahují sušené bylinky, některé i maceráty z bylin a také jíly. Jsou vhodné na ruce i na celé tělo. Nevysušují pokožku, krásně pění.

 

* Dalším druhem jsou solná mýdla. V těchto mýdlech je přidaná jemně namletá mořská sůl a ta obsahuje spoustu minerálů. Mýdla s mořskou solí jsou skvělá i pro lidi, které trápí různé neduhy pokožky. Jsou oblíbená například na akné nebo na lupénku. Velkým pomocníkem při akné a lupénce je solné mýdlo s vavřínovým olejem Vítěz. Vavřínový olej je skvělý na problematickou pokožku, kterou pomáhá regenerovat.

 

* Speciálně pro děti a pro zákazníky s citlivou pokožkou je skvělé MimiLenka dětské mýdlo. Tohle mýdlo pro děti je vyrobeno z těch nejšetrnějších olejů. Není tam ani kokosový olej, který by mohl citlivou dětskou pokožku svoji skvělou čisticí schopností vysušovat. Pro hebkou krémovou pěnu je přidáno ovesné hedvábí a jogurt. Mýdlo je bez parfemace, aby nic nemohlo zbytečně dráždit. Je certifikováno pro děti již od narození. A tak jestli čekáte v rodině nové miminko, tohle dětské mýdlo MimiLenka je skvělý dárek. 

 

* Další přírodní mýdla MýdLenka jsou z kolekce Design. Tam jsem zařadila Pralinku čokoládovou, Jahodový sen a Levandulový sen, Salsu a také Mýdlo s aktivním uhlím. Mýdlo s aktivním uhlím je skvělé na hloubkové čištění pleti, hlavně pomáhá při problémech s akné. Aktivní uhlí totiž na sebe dokáže navázat toxiny a tím čistí i zanícené póry a tmavé tečky. Mýdla s aktivním uhlím dělám vždycky velké várky, protože má spoustu fanoušků, kterým pomáhá.

 

Aby mýdla vydržela dlouho a neodmydlovala se anebo se nerozmočila, nikdy ho nenechávejte stát ve vodě. Ideální je, nechat ho vyschnout na mýdlence. Potom vám dlouho vydrží.

 

Zajímá vás, jak vlastně vzniká takové přírodní mýdlo od MýdLenky?

 Banner blog 

 

 

Mýdlo vzniká saponifikací - zmýdelněním olejů. Laicky smícháním olejů a tuků s  hydroxidem sodným rozpuštěným ve vodě. Ale nemusíte mít strach. V mýdle již žádný hydroxid sodný není. Zreaguje s mastnými kyselinami, které jsou v tucích. Tuků je naopak vždy o trochu víc, aby zbyly v mýdle na rozmazlování naší pokožky.  Každý olej potřebuje ke zmýdelnění jiné množství hydroxidu, takže jej musíte přesně vypočítat podle složení tuků v receptuře. Každý olej podle obsahu mastných kyselin má v mýdle jiné vlastnosti – například výborně čistí ale tím vlastně i vysušuje, některá dává pevné, odolné mýdlo, jiná zase skvěle pečuje o pokožku, ale zase se rychleji kazí. Takže sestavuji  recepturu tak, aby byla vyvážená a vhodná pro daný typ mýdla. Když smíchám připravené oleje s rozpuštěným hydroxidem, přidám další suroviny (aktivní uhlí, zelený jíl, bylinky, éterické oleje) a vzniklou hmotu naliji do připravených forem. Nechám v zabezpečeném tepelném komfortu cca 24 hodin. Potom mýdlo z formy vyklopím a nakrájím, opracuji hrany, razítkuji. Následně mýdlo zraje  minimálně 1 měsíc.

 

 

Při zmýdelnění olejů – saponifikaci v mýdle navíc přirozeně vzniká glycerin. V průmyslově vyráběných mýdlech ho však většinou nenajdete. Při výrobě se z těchto mýdel odstraňuje a používá se pak například v kosmetickém, farmaceutickém  průmyslu. I proto můžete mít z takového mýdla pocit, že Vás stahuje, vysušuje. Glycerin totiž zvlhčuje a mýdlo dělá jemnější.  Proto si ho v přírodním mýdle považujeme jako velký benefit.

 

Při výrobě používám kvalitní suroviny od prověřených dodavatelů. Olivový, kokosový, ricinový, avokádový olej, bambucké, kakaové máslo, včelí vosk nebo vzácné oleje lisované za studena jako jojobový olej, mangové máslo… Dále používám sušené byliny, bylinné maceráty, kosmetické jíly, mořskou sůl, aktivní uhlí a éterické oleje…

 

Používám pouze 100% čisté éterické oleje. Žádné syntetické vůně. Bylo by to v rozporu s mým přesvědčením. Každému z nás voní něco jiného, záleží to i na našem momentálním rozpoložení. U mých zákazníků jsou oblíbené vůně levandulová, citrusové, smyslný ylang ylang… Já preferuji zemitější vůně patchuli, santal, cedr, svěží litsea cubeba… Snažím se vyvážit vůně tak, aby si každý vybral.

Ale já miluji každé svoje mýdlo.

 

A jak jsem se k výrobě mýdel dostala? Přečtěte si Můj mýdlový příběh.