Tip

Mýdlo na praní MýdLenka s francouzským jílem Terre de Sommieres

Vylepšené složení Mýdla na praní MýdLenka s francouzským jílem Terre de Sommieres.

 

Nyní s citrátem na změkčení vody a francouzským jílem Terre de Sommieres který odstraňuje skvrny a rozpouští špínu.

EKO praní - 100% kokosové mýdlo na praní (ruční praní, nastrouhané spolu se sodou rovnou do pračky nebo na výrobu pracího slizu).


  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 23.7.2024
119 Kč
Kategorie: Domácnost
 

Mýdlo na praní MýdLenka.

Obsahuje citrát, který změkčuje vodu a dále francouzský jíl Terre de Sommieres, který pomáhá odstraňovat skvrny a rozpouští špínu. Jedná se o zcela přírodní detergent certifikovaný podle standardu ECOCERT. 

 

EKO praní - 100% kokosové mýdlo na praní (ruční praní, nastrouhané spolu se sodou rovnou do pračky nebo na výrobu pracího slizu).

 

Více o složení konvenčních pracích prostředků najdeš v článku na blogu tady.

Jak se pere v mýdle a jak vyrobit sliz na praní i s videem najdeš v článku na blogu tady.

 

SLOŽENÍ: kokosový olej, voda, saponifikováno NaOH, kyselina citronová, francouzský jíl Terre de Sommieres
>=30 % mýdlo, 5-<15 % Glycerin, <5 % zeolity, Kyselina citronová

Hmotnost: 170 g +-5g

Baleno do papíru.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Při zasažení očí: Několik minut vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování.

Při požití: Pokud se necítíte dobře, kontaktujte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO  nebo kontaktujte lékaře.

Výrobce:

Lenka Sojková, Bezděkov 233, 339 01 Klatovy, IČ 72218533

tel.: +420 605283017, info@mydlenka.com

Datový list zde

mydlenka_web_ikona_popis_prirodni_produktmydlenka_web_ikona_popis_palmovy_olejmydlenka_web_ikona_popis_rucni_vyrobamydlenka_web_ikona_popis_netestovanomydlenka_web_ikona_popis_vegansky_produkt

 

Mýdlový sliz na praní EKOlogický EKOnomický


Praní v mýdlovém slizu je šetrné nejen k životnímu prostředí ale i k pokožce a k Vaší peněžence.

Postup:

170 g mýdla na praní

255 g sody na praní (NE SODA BICARBONA) - koupíte zde
Nádoba na uskladnění – já používám 10 l kýbl s víkem (např. z výrobny lahůdek…)
Nastrouhat mýdlo (nemusí být na jemno), do horké vody (cca 3 litry) přidat nastrouhané mýdlo, ponorným mixérem zamíchat až se mýdlo rozpustí (je to chvilka), pak přidat 255 g sody na praní, zamíchat, přelít do kýble a dolít horkou vodou na cca 10 litrů. Já přidávám méně vody, sliz je pak víc hustý a lépe se mi s ním manipuluje při dávkování. V kýblu mám naběračku. Vyzkoušejte, co Vám lépe vyhovuje.
Dávkování:
Cca 250 ml na 1 praní přímo do bubnu pračky podle tvrdosti vody a zašpinění prádla
Na praní bílého prádla přidávám perkarbonát 2 polévkové lžíce a při praní do 60 stupňů ještě TAED – aktivuje perkarbonát – 5% TAEDu.
Výroba i s úklidem mi nezabere ani 15 minut.

Perkarbonát - koupíte zde

TAED - koupíte zde

 

Samé výhody:

Mýdlový sliz neobsahuje fosfáty, barviva ani aditiva, takže nedráždí a nealergizuje. Druhé jednoznačné pozitivum je "přírodní praní" a minimální zátěž pro životní prostředí. Voda z praní v mýdlovém slizu, vypuštěna do odpadu - a následně do řeky, nezpůsobuje tzv. „eutrofizaci vod", česky řečeno hnití a následné zelenání vodních toků. Výhoda třetí: Mýdlový sliz je doma vyrobený a je levný. Velmi levný.
Nevýhody. Sliz neobsahuje optické zjasňovače. Pokud budete chtít více bělit, použijte perkarbonát případně TAED (aktivuje perkarbonát při praní do 60 stupňů). Na některé skvrny nemusí sliz stoprocentně fungovat. To lze řešit solí na skvrny, případně žlučovým mýdlem. Žlučové mýdlo lze v malém množství přidat i přímo při výrobě slizu, pak dosáhnete extra účinného pracího prostředku. Pokud to ale přeženete se sodou, bude prádlo zašedlé.

 

Bílá bělejší, prádlo čistější.

Skvrny.... Na mastné, ale i jiné fleky, které jdou z oblečení špatně čímkoli je ideální žlučové mýdlo. Nejprve prádlo namočíte v umyvadle, skvrnu namydlíte a promnete, následně necháte chvíli „uležet". Pak dáte do pračky. Lze použít i tzv. perkarbonát, ten má efekt spíše bělící – při rozpuštění v pračce se rozkládá na kyslík a sodu-takže opět-žádné svinstvo.
Aviváž-ano či ne.

Perete-li ve slizu, aviváž potřeba není. Změkčovací efekt má sliz sám. Navíc na dětské prádlo je aviváž nevhodná. Chcete-li prádlo ještě více změkčit, přidejte do přihrádky na aviváž trochu octa, čpavý zápach praním vyprchá a ocet má kromě změkčujícího efektu i účinek dezinfekční. Na plenky ideální. Navíc ocet i čistí pračku. 

 

Ekonomický efekt

Náklady při praní ve slizu jsou minimální. Investujte pár minut do přípravy a ušetříte opravdu hodně, i když v něm asi nebudete prát úplně všechno. 

 

 

Perkarbonát - koupíte zde

TAED - koupíte zde

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: