Ekologie u MýdLenky

 

Při výrobě i balení se snažím být co nejšetrnější k životnímu prostředí. Snažím se najít vždy tu nejvhodnější možnost, aby dopad na náš ekosystém byl co nejmenší.

Mýdla balím do celofánu, který lze kompostovat. A pokud si přejete svoje mýdlo ZERO WASTE – napište mi Vaše přání do poznámky a mýdlo Vám přijde zabalené v papíru.

Obaly od surovin pečlivě třídím a pokud je to vhodné tak znovu recykluji.

Krabičky, ve kterých ode mne dostáváte voňavé výrobky jsou z recyklovaného kartonu a vyrábí je pro mne český výrobce. Nyní pro mně také moje kamarádky z firem, kde mají  suroviny a součástky balené do hezkých krabiček tyto schovávají a krásně je tak UPCYKLUJEME. Věřím, že lidem, kteří dávají přednost přírodní kosmetice, nebude vadit, když jim dojde balíček od MýdLenky v již jednou použité krabičce. Naopak si myslím, že to uvítají. Balíčky jsou zalepené papírovou lepenkou – sice složitější manipulace, protože se namáčí vodou, ale je ekologičtější a hlavně bezvadně drží. Moje výrobky pečlivě balím a jako výplň používám bublinkovou fólii, polystyrenové a vzduchové výplňové polštářky – ale nemějte strach, jsou 100% recyklované. Buď v nich dostávám zabalené suroviny nebo mi je sbírá rodina a přátelé. Dáváme jim vlastně další šanci, když už byly vyrobené. Neskončí tak po jednom cyklu v odpadu, ale jejich život jim můžeme několikrát prodloužit. A pokud to lze, můžete je poslat zase dál – třeba máte v okolí e-shop, který bude za poskytnuté obaly rád.

Věřím, že společně můžeme hodně změnit. Někdy stačí jen malinko posunout úhel pohledu.

A tu změnu můžeme začít třeba tím, že budeme používat kosmetiku, která je šetrná jak k naší pokožce, tak k naší planetě.

 

Eko balení